Skontaktuj się z nami
tel.: (32) 790 95 96, biuro@mojtlumacz.eu

tel.: (32) 790 95 96
biuro@mojtlumacz.eu

Znajdujesz się tutaj: Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz > Rodzaje tłumaczeń > Tłumaczenia specjalistyczne

Tłumaczenia techniczne i specjalistyczne

Tłumaczenie przysięgłe jest specyficznym typem przekładu. Należy do rodzaju tłumaczeń specjalistycznych .Wykonywane przez tłumacza przysięgłego ma wyższą rangę niż zwykłe, zaś praca nad nim pochłąnia większą ilość czasu i wymaga większej staranności. Tłumacz przysięgły jest osobą zaufania publicznego, wpisaną do rejestru krajowego, posiadającą specjalne uprawnienia nadawane mu przez Ministra Sprawiedliwości. Aktualna lista tłumaczy przysięgłych pracujących na terenie naszego kraju jest publikowana w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Długość strony w tłumaczeniu tego typu jest regulowana przez przepisy państwowe i wynosi 1125 znaków ze spacjami. Regulacje te zawiera ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego uchwalona w 27 stycznia 2005 roku. Zakresem tłumaczeń przysięgłych objęte są zazwyczaj umowy, pisma urzędowe, certyfikaty, akty notarialne, zgonu, pełnomocnictwa oraz akty własności. Aktualny cennik na tłumaczenia specjalistyczne znajdziesz tutaj.

Przetłumaczone teksty zostają poświadczone okrągłą pieczęcią zawierającą imię i nazwisko tłumacza, a także jego numer uprawnień z listy tłumaczy przysięgłych. Każdy taki dokument musi zawierać numer, pod którym zostaje odnotowany w repetytorium, oraz informację czy sporządzono je z oryginału, czy też z tłumaczenia, odpisu lub kopii. Jeżeli tłumaczenie wykonano z odpisu lub tłumaczenia, należy ponadto stwierdzić, czy odpis lub jego tłumaczenie są poświadczone i podać w takim wypadku osobę, która poświadczyła ten dokument.

W kompetencjach tłumacza przysięgłego znajdują się również specjalistyczne tłumaczenia ustne. Ponadto sprawdza on i poświadcza tłumaczenia z języka polskiego na język obcy, lub z języka obcego na język polski wykonane przez inną osobę, sporządza poświadczone odpisy pisma w języku obcym. Sprawdza i poświadcza również odpisy pism wykonane przez kogoś innego. Tłumacz przysięgły wykonuje przekłady dokumentów na potrzeby zarówno osób prywatnych jak i organów państwowych takich jak: sądy, Policja czy prokuratura.

W naszym zespole mamy wysokiej klasy profesjonalistów, którzy wykonają dla państwa tłumaczenia specjalistyczne. Przekłady tego rodzaju częsta nastręczają wielu trudności. Dlatego by uniknąć błędów powierz to zadanie naszemu zespołowi. Dołożymy wszelkich starań, by dokumenty spełniały państwa oczekiwania.

Twój tłumacz z przyjemnością wykona dla Ciebie tłumaczenia specjalistyczne. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Nasi klienci:
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz
© Biuro tłumaczeń Mój Tłumacz - 2014. Projekt i wykonanie - Freeline.

Płatności obsługuje
dotpay
Płatności online
Rozliczenia kartą kredytową i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum
Rozliczeniowego Dotpay
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij